Przydatne informacje

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka artykułów, które moga pomóc w podjęciu własciwych decyzji przy budowie własnego domu.
Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Zakup działki

Zakup działki moze wiązać się z wieloma problemami, z których trudno zdawać sobie sprawę. Znamy przypadki kiedy sprzedający "zapomniał" poinformować o tym, że 3 metrowej szerokości droga jest teraz niewystarczająca na dojazd do działek i musi mieć 5 m szerokości, lub poinformował zdawkowo, że załatwia się to za pomocą użyczenia. Musicie pamiętać, że zgoda użyczenia musi być notarialna zawarta w obecności notariusza.

Więcej...

Ceny adaptacji budowlanych

Prawie każda adaptacja jest inna i projektując musimy podchodzić indywidualnie do każdej z nich. Bardzo często Inwestor ma już zaplanowane przez siebie zmiany. Czasem klienci dowiadują się, że przeróbki projektu domu typowego, które postanowili wprowadzić podniosą cenę jego adaptacji czyniąc ją porównywalną z projektem indywidualnym.

Więcej...

Zmiany w projekcie typowym

Często jednym z pierwszych pytań od Inwestorów, którzy przyszli z wybranym projektem jest cyt. Co można zmienić w projekcie? A w jakim celu zmieniać tym bardziej, że wprowadzenie zmian kosztuje. W wielu projektach faktycznie są zmiany, które warto wprowadzić ze względów praktycznych.

Więcej...

Domy drewniane

Znajomi projektanci raczej nie lubią adaptacji domów z drewna. Wiąże się to z tym, że na naszym terenie mało buduje się domów drewnianych i jak coś się trafi to jest to pracą nie typową. Nie koniecznie domy drewniane są tańsze w wykonaniu od domów wykonanych w technologii tradycyjnej, szczególnie w przypadku domów z bali a większość zainteresowanych inwestorów budownictwem drewnianym uważa to za tańszą alternatywę.

Więcej...
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Zapoznaj się z Polityką bezpieczeństwa umieszczoną na stronie.
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.Rozumiem